Jak se stát členem Kynologického klubu Hvězda Šternberk

 

Členem našeho klubu se může stát každý, kdo má zájem věnovat svému psu něco navíc ze svého volného času a chce se vlastními silami přičinit o to, aby měl doma milého, vychovaného společníka a kamaráda.

Stačí zavolat nebo napsat email jednateli klubu (kontakt na jednatele najdete zde) a dohodnout se s ním na návštěvě cvičiště. Nebo přijít jakoukoliv neděli po desáté hodině - po kurzech na naše cvičiště, seznámit se s prostředím, lidmi kolem, atd. Zájemce si může celkem třikrát přijít na naše cvičiště pocvičit  "na zkoušku".

Pokud Váš zájem trvá, stačí vyplnit přihlášku a předat ji jednateli a počkat na odsouhlasení přijetí výborem. Důležité je nezapomenout si už při první návštěvě, pokud s sebou vedete svého psa, očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině, psince a parvoviróze (výjimku tvoří štěňata, kde je očkování poplatné věku). To z důvodu neohrožování zdraví svého pejska ani ostatních pejsků na cvičišti.

 

 

Práva a povinnosti

Každý člen má svá práva a své povinnosti, které jsou dány vnitřními stanovami a klubovým řádem. Jednou z hlavních povinností je nepopulární, ale nezbytné placení členských příspěvků, které jsou jediným příjmem KK, a ze kterých jsou hrazeny všechny výcvikové pomůcky a údržba areálu a klubovny. Část příspěvku je pak odvedena MSKS jako zastřešující kynologické organizaci.