První ročník obranářského závodu

"O šternberskou hvězdu"

Na druhou květnovou sobotu připadl velký den pro šternberskou kynologii. Na našem novém cvičišti KK Hvězda, které jsme zvládli vybudovat za pouhé 2. měsíce, se měl konat dlouho očekávaný obranářský závod „ O šternberskou hvězdu “ – 2. Závod Krajské ligy olomouckého kraje. Závod byl připraven tak, aby si zasoutěžili psovodi se začínajícími pejsky v kategorii ZZO a ZVV1 bez obran s upravenými pravidly tak, aby to naši psí kamarádi neměli tak náročné. Poté přišla na řadu kategorie ZVV1 a ZVV2, která se již konala přesně v souladu s Národním zkušebním řádem.        

 

Už jen velký počet přihlášených závodníků z celé Moravy byl překvapivý. Původní, dopředu přihlášený počet závodníků byl 60. Což při takovém velkém počtu soutěžících byl pro nás tak trochu křest ohněm, kdy jsme prověřily funkčnost našeho areálu.  Docela nás trápilo počasí, protože týden před závody stále pršelo a byly velké průtrže mračen a celý terén ve spodní části cvičiště byl podmáčený. Naštěstí počasí vyslyšelo naše prosby a ve čtvrtek dopoledne přestalo pršet. Objevilo se sluníčko a celý areál postupně vysušilo.

Bohužel předpověď deštivého počasí na sobotu trochu odradila některé přihlášené, někteří museli odstoupit z důvodu zranění psa či psovoda a tak se nás sešlo o něco méně, než bylo přihlášeno, ale i tak celkový počet 43 závodníků byl docela vysoký.  Z toho startovalo 17 závodníků v kategorii ZZO, 10 závodníků v kategorii ZVV1 –speciál, 13 závodníků v kategorii ZVV1 a 3 závodníci v kategorii ZVV2. Závodníky přišla podpořit i široká veřejnost. Věřte, že se bylo na co koukat, jelikož se sešla konkurence z  celé Moravy.

 

Ráno v 8.00 hod. předsedkyně závodu Ing. Martina Látalová, zahájila oficiálně závod, seznámila závodníky s doplněnými propozicemi, pravidly a časovým harmonogramem závodu. Do role rozhodčích byli delegováni paní Monika Prokopová a Josef Surovec . Všem účastníkům rozhodčí nadělili body, jaké si jejich výkon zasloužil, každému svůj počin zhodnotili a vysvětlili, v kterých částech výcviku by se měli zlepšit, ale uměli i pochválit a zvednout závodníkům chuť do další práce. Za což jim děkujeme.

Celý závod probíhal bez problémů, sluníčko svítilo a panovala velice příjemná atmosféra. Dopoledne proběhly poslušnosti všech 4 kategorií a po obědě začaly obrany – divácky velice atraktivní disciplína. Obě kategorie figuroval zkušený figurant Pavel Soukop, který předvedl velice pěknou figurantskou práci.

Z našich členů startovali v kategorii ZZO Jarda Míča s Bonou,který skončil se 46 body na 16. místě a Míša s Phoebe, které měla závodní premiéru, dostaly 47 bodů a skončily na 15.místě. V kategorii  ZVV1 Speciál startoval Peťa Kohoutek se Sárou, ti získali 90 bodů a skončili na krásném 3. místě, Žanča s Míšou měli 80 bodů a 8.místo, Pavel s Drobkem byl v těsném závěsu za Peťou a s 86 body skončil na 4.místě, Lenka s Falkem obdrželi 83 bodů a 5.místo, a Míša s Jessie 81 bodů a 7.místo. V kategorii ZVV1 startovala Boženka s Walerkou a skončily na 11.místě. Marťa s Olivkou svůj start nakonec musely zrušit, ze zdravotních důvodů pejska. Na našich psovodech i pejscích se projevila absence pravidelného cvičení, které jsme neustále odkládali, z důvodů budování cvičiště. Ale nevadí, plac je téměř hotov, takže teď začneme pořádně cvičit a soupeři se mají zase na co těšit!

Závod byl zakončen vyhlášením nejlepších výsledků. Musím pochválit všechny členy organizačního týmu, za to, že akce proběhla naprosto bez problémů, časový harmonogram byl dodržen a panovala všeobecná pohoda. Doufáme, že se všem závodníkům u nás líbilo a budeme se těšit na jejich další účast, jak na závodech, tak i při trénincích či seminářích, které budeme pořádat.

Také bychom rádi poděkovali sponzorům, kteří se na zabezpečení naší akce podíleli.

 

Kategorie:

 

ZZO

1.místo    Švagerová Silvie -  pes Armijan black z Hradu Grabštejna –KK Přerov

2.místo    Bršťák František – fena Megi – KK Vlkoš

3.místo    Hajdová Tereza –fena Gera – KK Kroměříž

 

ZVV1 speciál

1.místo    Pánková Pavlína - pes Kenny s Fusberku- ZKO Olomouc Černovír

2.místo    Kozáková Jana – pes Miro S Malej Fatry – KK Olomouc Neředín

3.místo    Kohoutek Petr - fena Sára – KK Hvězda Šternberk

 

ZVV1

1.místo    Komárková Kateřina - pes Bodie z Plané louky- KK Olomouc Neředín

2.místo    Flášar Antonín – pes Bernardo Fritz Black Touch – KK Olomouc Neředín

3.místo    Kašpar Miroslav - pes Apol Kasmír Moravia – KK Olomouc Neředín

 

ZVV2

1.místo    Flášarová Radka - fena Elza Sawana- KK Olomouc Neředín

2.místo    Hrochová Karolína – fena Gina Honajzer – KK Olomouc Neředín

3.místo    Horáková Věra - pes Jordán Dívčí plamen – KK Zlaté Hory

 

Celkovým vítězem, spolu s nejlepší obranou 97 bodů a nejlepší poslušností 99 bodů se stala Kateřina Komárková.

 

Koukněte na fotky:

Poslušnosti:

 

 

 Obrany:

 

 Další momentky ze závodů od Zdenka Dadáka: https://millhouse.rajce.idnes.cz/8.5.2010_Zavody_KK_Hvezda_Sternberk/

Za moc pěkné fotky autorovi děkujeme :-) .

 

Naši sponzoři: