ZÁVODY V ČESKÉ TŘEBOVÉ 21.3.2009

29.01.2010 18:17

Dne  21.3.2009 jsme se vypravili na první halový závod ve sportovní kynologii, který pořádala ZKO Česká Třebová – Javorka. Složení našeho týmu tentokrát bylo: Boženka s Walerkou,  Marťa s Olivkou a jako doprovod Markétka, Kačka Vítámvásová  a Vlasťa st.. Počasí nám přálo, sice mrzlo až praštělo, ale nádherně svítilo sluníčko. Závod se konal v kryté jezdecké hale pro koníky. Pejskům se líbila spousta pachů, které byly uvnitř a tak neustále chodili s čumáky dolů.  Občerstvení bylo zajištěno v nedaleké hospůdce, která také patřila koňákům.
Poslušnosti se našim holkám bohužel moc nepovedly. Vzhledem k tomu, že akustika v hale byla úplně jiná než na otevřeném prostranství, tak pejsci nereagovali, tak jak jsme zvyklí. Navíc Olivka hárala, takže nastupovala jako úplně poslední po všech poslušnostech a obranách, tak byla hodně znechucená, což paničce dala patřičně najevo.
Obrany byly také oříškem, protože makety byly příliš blízko u sebe, takže rychlejším  pejskům dělalo problém se srovnat při náběhu na další maketu. Proto se Olivka rozhodla obrany paničce i divákům zpestřit.   Při hladkém zadržení po pouštěčce se jí nechtělo čekat na paničku a ten figurant se stále nehýbal  ( i když mu čumáčkem ďubala do rukávu ) , tak se naštvala a kousla figuranta přímo do jeho mužské chlouby . To byl rychlý výskok.  A protože sklidila opravdu úspěch u diváků, tak si to pro jistotu při dalším zákusu opět zopakovala, aby nás všechny ubezpečila, že to nebyla náhoda.
Nakonec  Walerka skončila na 6. místě  a Olivka na 7. Místě. I když výsledky nebyly takové, jaké jsme očekávali, na zážitky z tohoto závodu dlouho i s figurantem jistě nezapomeneme.