Seminář poslušnosti a obrany 26.-27.6.2010

30.06.2010 15:31

Ve dnech 26. - 27. 6. 2010 jsme pořádali seminář poslušnosti a obran. V sobotu se konala první část, a to seminář o poslušnosti a motivaci psa - Obedience in drive, na který jsme si pozvali Zuzanku Horkou, která přijela se svou pravou rukou Aničkou Malířovou. A v neděli probíhal seminář obran - Prey a defence drive pod vedením svazového figuranta Vojty Konečného.

Oba dny nám krásně svítilo sluníčko a všudypřítomný horký vzduch sem tam prorazil závan osvěžujícího studeného větříku.

Semináře začali kolem 9 hodiny, kdy se všichni sešli v klubovně a poslechli si něco málo z teorie, prodiskutovali své problémy a podívali se na pár ukázkových videí.

Zhruba po dvou hodinách vyčerpávající teoretické části, po krátké pauzičce na vyvenčení našich trhačů, přišla na řadu praxe. Všichni účastníci seminářů se přesunuli na plac, posedali si pod deštník chránící před spalujícím sluníčkem a bedlivě sledovali výklad a praktické ukázky obou lektorů.

U Zuzanky si každý přišel na své. Naučili jsme se, jak máme motivovat pejska na balónek, pamlsky či jinou tréninkovou pomůcku (hadici, uzel, ...) a jak máme řešit své problémy při výcviku. Všichni byli maximálně nadšeni a spokojeni.

V neděli u obran jsme doslova zírali na práci figuranta Vojty, a jak řekla Zdenička Stránská: " Je krásné vidět každého psovoda odcházet od figuranta se spokojeným úsměvem na rtech." K tomu bych jen dodala ... nejen psovod odcházel spokojený :-) .

Opravdu takových figurantů by mělo být více. Bylo vidět, že Vojta ze sebe vydal naprosto všechno, a věděl, co který pejsek potřebuje.

 

Po celou dobu obou seminářů se o nás starala i Boženka, dohlížela na to, aby nikomu nic nechybělo - v sobotu nám uvařila výborný bramborový guláš, v neděli jsme měli pro změnu velice dobrou zelňačku, párky a komu to nestačilo, mohl si dát i domácí buchtu :-). A hlavně ... bylo i točené pivečko!

V sobotní podvečer nám Jarda ugriloval klobásy a vynikající vepřové a kuřecí špízy, po kterých se jen zaprášilo. K tomu všemu jsme mohli ochutnat jeho domácí hořčici, kterou si každý pochvaloval :-).

 

V sobotu jsme také mohli vidět malou ukázku z dalšího kynologického soudku -  Dogdancingu. Anička s Berym nám móóc krásně zatancovali!!!

 

Na závěr bych chtěla za náš klub moc poděkovat Zuzance a Vojtovi, semináře byly prostě úžasný a všem se nám strašně líbily !!!!!!!

Doufáme, že si tento super víkend zopakujeme!!!

 

Koukněte na fotky: 

 

Seminář se Zuzankou 1.část:

 

Seminář se Zuzankou 2.část:

 

 

Seminář obrany s Vojtou 1.část

 

Seminář obrany s Vojtou 2.část

 

 

 

Fotečky od Renatky Navrátilové:

https://renata219.rajce.idnes.cz/

 

Fotečky od Aničky Malířové:

https://m-andul.rajce.idnes.cz/Workshop_Obedience_in_drive/

https://m-andul.rajce.idnes.cz/Workshop_Prey_and_defence_drive/