Co si vzít s sebou na cvičiště

Na zápis si příneste kromě pěněz na úhradu kurzovného také očkovací průkaz psa nebo platný pas pro malá zvířata s vyznačením platného očkováním proti vzteklině, psince a parvoviróze !!! (zajména v kurzu školka pro štěňata!)

U osob mladších 18-ti let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce (rodičů). Základním předpokladem však je, že malý psovod musí psa fyzicky zvládat.
 

 • Kvalitní pevný obojek - ze kterého se pes snadno nevyvlékne. Nejvhodnější je jednořadý jednoduchý řetízkový obojek. V žádném případě ne postroj!
   
 • Pevné vodítko - nejlépe ploché cca 1,5 m dlouhé, mělo by být měkké do ruky, aby se s ním psovodovi dobře pracovalo. V žádném případě ne řetízkové vodítko!
   
 • Dlouhé vodítko - ploché, délka 10 m (tzv. stopovací), pro nácvik přivolání na větší vzdálenost
   
 • Pamlsky nejlépe v ledvince u pasu - nejosvědčenější je párek či podobná uzenina nakrájená na malé kostičky, rozlámané piškoty, malé psí pamlsky... Prakticky se může jednat o cokoliv, co má váš pes rád a co je mu vzácné. Pamlsků s sebou vezměte velkou zásobu, aby Vám vystačily na celou lekci! Vždy to musí být malé kousky, aby se jejich požíváním pes “nezdržoval”, a také nenajedl.
  Podávání pamlsků za odměnu musí být velice rychlé, bezprostředně po správně vykonaném cviku, proto je vhodné jejich uschování volně v ledvince s velkým otvorem pro snadné podání nebo volně v prostorné kapse. Při zdlouhavém vytahování pamlsku ze sáčku nebo z malé kapsy ztrácí odměňování smysl.

   
 • Vodu pro pejska - na cvičišti není zdroj vody
   
 • Oblíbenou hračku - Vhodné jsou hračky umožňující přetahování. - např. měkký látkový pešek s uchem, míček na šňůrce, provazový uzel … případně pískací hračka. Hračka bude velmi dobrým motivačním předmětem, odměnou a také se s ní bude učit aportování.
   
 • Náhubek - pro bojově naladěné psy
   
 • Háravé fenky  - pokud fenka hárá, není to překážkou pro návštěvu cvičiště. S háravou fenkou můžete přijít cvičit tak jako jindy, jen tuto informaci sdělte před začátkem hodiny svému lektorovi kurzu.